Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Ruszyło głosowanie do Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru 29 projektów

Reklama

Ruszyło głosowanie do Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

29 projektów walczy o realizację w kolejnej już edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosy można oddawać przez cały miesiąc.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono 37 projektów. 29 z nich przeszło pozytywnie weryfikację formalno-merytoryczną: 16 projektów osiedlowych i 13 ogólnomiejskich. Do głosowania nie zakwalifikowano ośmiu projektów. Większość zaproponowanych przez mieszkańców zadań stanowią tzw. projekty twarde, dotyczące miejskiej infrastruktury. 7 wniosków z kategorii tzw. miękkich to zajęcia sportowe, szkolenia czy pomoc społeczna.

Do głosowania zachęca prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński.

 

Każdy mieszkaniec Ciechanowa może zagłosować na jeden projekt osiedlowy i jeden projekt ogólnomiejski. Na jednym osiedlu zrealizowany może zostać jeden zwycięski projekt o wartości do 100 tys. zł. W przypadku zgłoszenia wyłącznie jednego projektu na danym osiedlu, zostanie zrealizowany po uzyskaniu co najmniej 200 ważnych głosów poparcia. Realizacja projektu ogólnomiejskiego „twardego” będzie możliwa po zdobyciu przez niego w głosowaniu minimum 400 głosów. Natomiast w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie o charakterze „miękkim” do realizacji przeznaczone będą trzy, które zdobędą największą liczbę głosów mieszkańców.

Listę zaakceptowanych projektów do głosowania publikujemy TUTAJ.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: