Reklama

KULTURATEMAT DNIA

Radio 7 wspierało i edukowało

Reklama

Na antenie Radia 7 przedstawiliśmy najciekawsze historycznie miejsca i postacie z terenu powiatu ciechanowskiego. Odpowiedzieliśmy także na trudne pytania dotyczące wychowania dzieci i młodzieży. Za nami dwa cykle audycji, które przygotowaliśmy przy wsparciu Powiatu Ciechanowskiego: „Na falach historii – historia Powiatu Ciechanowskiego” oraz „Angażuj i wspieraj – poradnik dla rodziców Powiatu Ciechanowskiego”.

Głównym celem projektu „Angażuj i wspieraj – poradnik dla rodziców Powiatu Ciechanowskiego” było podniesienie kompetencji mieszkańców powiatu ciechanowskiego w zakresie wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży. Do rozmów zaprosiliśmy specjalistów z zakresu psychologii, psychiatrii, psychoterapii, suicydologii i innych dziedzin pokrewnych. Każda rozmowa dotyczyła innego tematu. Z naszymi ekspertami rozmawialiśmy m.in. o tym, jak rozmawiać z dziećmi gdy czują zagrożenie, głównie w kontekście wojny która wybuchła w Ukrainie, o niebezpiecznie cienkiej granicy między hejtem, mową nienawiści a nękaniem oraz o pozornej anonimowości w sieci. Poruszaliśmy temat radzenia sobie ze złością dziecka, a także jak budowania w młodych ludziach poczucia pewności siebie i własnej wartości. Mówiliśmy również o depresji wśród dzieci i młodzieży, zaburzeniach odżywiania, bulimii oraz anoreksji, a także próbach samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Rodzice mogli się ponadto dowiedzieć jak rozmawiać z dzieckiem o seksie i kiedy jest najlepszy moment na zainicjowanie takiej rozmowy, jakie negatywne skutki dla zdrowia psychicznego dzieci wywarła pandemia oraz jak dbać o zdrowie psychiczne i czym jest higiena zdrowia psychicznego.

W ramach projektu „Na falach historii – historia Powiatu Ciechanowskiego” wyemitowaliśmy 10 audycji, podczas których zabieraliśmy słuchaczy, mieszkańców powiatu ciechanowskiego w podróż w czasie po powiecie. Przedstawialiśmy miejsca, ludzi, wydarzenia które miały znaczenie w historii dziejów powiatu. W ciągu 10 miesięcy odwiedziliśmy wszystkie gminy w powiecie, a ponadto zaprezentowaliśmy historyczne ścieżki turystyczne i miejsca warte odwiedzenia – zachęcając przy tym nie tylko mieszkańców powiatu, ale również turystów, do zapoznania się z regionem. Audycja emitowana w grudniu zawierała informacje o dawnych świątecznych zwyczajach na ternie powiatu ciechanowskiego. Audycje zostały przygotowane pod opieką merytoryczną i przy udziale dr Grażyny Czerwińskiej, która jest miłośniczką historii, kultury i obyczajów ludowych.
Wszystkie audycje w ramach obu projektów są dostępne w formie podcastów na naszej stronie radio7.pl.
Audycje cieszyły się ogromną popularnością i wielu słuchaczy liczy na ich kontynuację. Mamy nadzieję, że w i tym roku wrócimy z równie ciekawym materiałem.

Projekty „Na falach historii – historia Powiatu Ciechanowskiego” oraz „Angażuj i wspieraj – poradnik dla rodziców Powiatu Ciechanowskiego” były współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Ciechanowskiego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: