Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Przedszkolaki ze Stupska „Szyły ważne emocje”. W warsztatach psychologicznych wzięły udział z rodzicami

Reklama

„Szyjemy ważne emocje”. To tytuł ciekawego projektu, w którym wzięli udział najmłodsi mieszkańcy gminy Stupsk i ich rodzice. Za pomocą plansz z filcu uszytych na maszynach, dzieci pokazywały swoje emocje i rozmawiały o nich z psychologiem.

Plansze Ważnych Emocji powstawały od kilku tygodni. Zostały uszyte przez nieformalny Klub Przystań na Sztukę, w którym regularnie spotykają się rodzice stupskich przedszkolaków.

To właśnie podczas jednych z warsztatów rękodzielniczych zrodził się pomysł przygotowania tego projektu – wyjaśnia liderka Klubu Aleksandra Ślusarczyk.

 

Plansza Ważnych Emocji jest złożona z dwóch okładek. Po prawej stronie znajduje się naszyty kontur twarzy, a po lewej odpowiednio przygotowane elementy twarzy. Dzieci miały do wyboru różne rodzaje oczu, brwi i ust, za pomocą których mogły stworzyć wyraz twarzy i zdecydować, czy będzie zły, zaskoczony, radosny lub smutny. Potem miały okazję porozmawiać o tym co czują, co wywołuje u nich różne emocje, jak je wyrażają i co im pomaga. Emocje „szyły” dzieci, ale w projekt zostali włączeni również rodzice, z którymi psycholog, psychotraumatolog i psychoterapeuta Aleksandra Granica-Bieranowska przeprowadziła warsztaty.

 

Projekt „Szyjemy dobre emocje” został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: