Reklama

CIECHANOWSKIKULTURATEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Profesor Bralczyk nagradzał w Ciechanowie mistrzów ortografii

Reklama

Blisko 150 osób wzięło udział w 5. Ciechanowskim Dyktandzie o Pióro profesora Jerzego Bralczyka. Wśród zmagających się z ortografią byli również przedstawiciele redakcji Radia 7. Nasz kolega Adam Ejnik zajął drugie miejsce w kategorii dziennikarze.


Najmniej błędów ze wszystkich startujących popełniła studentka polonistyki z Ciechanowa Dominika Łazicka. Zdobyła 99 na 100 punktów, co znaczy, że popełniła jeden błąd interpunkcyjny. Zapytaliśmy zwyciężczynię, jak się najłatwiej nauczyć ortografii.

Dyktando najeżone było trudnymi wyrazami i interpunkcyjnymi pułapkami. Sprawdziliśmy, co sprawiło uczestnikom największy problem.

W tym roku tekst o satyrze i humorze przeczytał znakomity aktor Stefan Friedmann. Jak zawsze obecny był profesor Jerzy Bralczyk, który osobiście wręczał nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii.
Nie chodzi o to, żeby o język dbać, ale o to, żeby dobrze go używać – wyjaśniał profesor w rozmowie z Radiem 7.

Organizatorem wydarzenie było Społeczne Towarzystwo Oświatowe – Koło Terenowe w Ciechanowie oraz Urząd Miasta Ciechanów.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: