Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Podwyżka za wodę i ścieki w Mławie. Już obowiązuje

Reklama

Od 1 października obowiązuje nowa taryfa za wodę i ścieki na terenie Mławy. Cena jednego metra sześciennego wody wzrosła o 11%, a jednego metra sześciennego odebranych ścieków o 23%.

Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków „WOD-KAN” w Mławie poinformował, że dla taryfy W1, czyli wody dostarczanej na cele bytowe, cena za metr sześcienny wzrośnie do 3,51 zł netto (obecnie 3,16 zł). Za odbiór metra sześciennego ścieków mławianie będą musieli zapłacić 6,91 zł netto (obecnie 5,61 zł).

Prezes mławskiego WOD-KANu Marek Dusiński tłumaczy, że w ostatnich dwóch latach drastycznie wzrosły koszty spółki.

 

Do tego dochodzi inflacja, wzrost minimalnego wynagrodzenia, wzrost cen za materiały do usuwana awarii, oraz kosztów usług zewnętrznych, w tym usługi oczyszczania ścieków – wylicza prezes.

 

Obecna taryfa ma obowiązywać do 30 września przyszłego roku. Nie wiadomo jednak, czy ceny nie zostaną jeszcze podniesione po rozstrzygnięciu przetargu na dostawę energii elektrycznej dla spółki. Zgodnie z opublikowaną przez WOD-KAN informacją, ceny wody i ścieków mają wzrastać przez kolejne trzy lata.

Link do nowych taryf znajdują się TUTAJ.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: