Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

PKP będzie współpracować z PUZ w Ciechanowie

Reklama

Polskie Koleje Państwowe podpisały porozumienie z Państwową Uczelnią Zawodową im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Planowana współpraca zakłada wsparcie w obszarze realizacji prac badawczo-rozwojowych ze strony uczelni, ale daje również szansę na odbywanie staży przez studentów uczelni w spółce PKP.

Skorzystają na tym wszyscy – mówi w rozmowie z Radiem 7 sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki.

 

Rozwiązania wypracowywane w ciechanowskiej uczelni, będą miały szansę trafić na rynek komercyjny. Jak zaznacza członek zarządu PKP S.A. Rafał Zgorzelski, dla spółki to również szansa na pozyskanie nowych kadr.

 

Uczelnia ma podpisane umowy o współpracę z ponad 130 firmami. Rektor Państwowej Uczelni Zawodowej dr. inż. Grzegorz Koc podkreśla, że umowa z PKP jest pierwszą podpisaną ze spółką Skarbu Państwa.

 

PKP liczy na współpracę z PUZ w zakresie badań dotyczących materiałów wykorzystywanych w budownictwie, które umożliwiają redukcję emisji zanieczyszczeń. Pokłada również duże nadzieje w laboratoriach specjalistycznych PUZ, w szczególności w kontekście badań w zakresie wytrzymałości materiałów i inżynierii powierzchni, efektywności zasilania energetycznego, czy laboratorium dedykowanego badaniu efektywności odnawialnych źródeł energii.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: