Reklama

MŁAWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

Pijana matka i niemowlę w pustostanie bez prądu i wody. Usłyszała zarzuty

Reklama

Ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie miała matka opiekująca się 10-miesięczną córką w momencie zatrzymania przez policję. Jej partner niewiele mniej – 3,4 promila i dodatkowo był poszukiwany listem gończym.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Strzegowo. Policjanci z tamtejszego posterunku, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Strzegowie, uzyskali informację, że na terenie gminy koczuje w pustostanie matka z niemowlęciem. Funkcjonariusze dotarli do opuszczonego domu, położonego w pobliżu lasu. W budynku nie było prądu i wody, a w pomieszczeniach leżały butelki i puszki po alkoholu. W busie zaparkowanym w pobliżu domu policjanci odnaleźli kobietę z dzieckiem na ręku oraz mężczyznę. Oboje byli w stanie upojenia alkoholowego. Dziecko było brudne i bardzo zaniedbane. Jak się okazało, zatrzymany 49-letni partner kobiety był poszukiwany listem gończym oraz nakazem doprowadzenia przed Sąd Rejonowy w Biskupcu.

Bezpośrednio po interwencji oboje zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 36-latka usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego.

10-miesięczną dziewczynką zajęli się pracownicy ośrodka pomocy społecznej. O sytuacji dziecka powiadomiony został sąd rodzinny. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko do szpitala w Mławie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: