Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Obchody Święta Niepodległości w Ciechanowie

Reklama

Ciechanowianie muzycznie i tanecznie uczczą Narodowe Święto Niepodległości.

Tegoroczne obchody rozpoczną się już 9 listopada koncertem „Chopin i Paderewski” w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego, na który zaprasza prezydent Krzysztof Kosiński. W programie znajdą się pieśni Fryderyka Chopina oraz pieśni Ignacego Jana Paderewskiego. Wykonają je studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Liczba miejsc jest ograniczona i jak informuje ratusz, nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji.

Z kolei starosta Joanna Potocka-Rak zachęca do tego, by Niepodległą uczcić tańcem, dlatego zaprasza mieszkańców do „Poloneza dla Niepodległej”. 11 listopada o godz. 13:00 zostanie poprowadzony spod budynku starostwa, do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki, gdzie pół godziny później odbędzie się koncert „Niepodległa Razem”.

Oficjalne uroczystości patriotyczne odbędą się na placu Piłsudskiego, gdzie od godz. 11:30 przy pomniku marszałka wartę pełnić będą harcerze oraz uczniowie szkół mundurowych. Poprzedzi je msza św. za Ojczyznę w kościele farnym o godzinie 10:00.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: