Reklama

NA SYGNALEREGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Nawałnice przeszły przez region. Strażacy przez wiele godzin usuwali ich skutki

Reklama

Od wczesnych godzin porannych strażacy usuwali skutki nawałnic, które minionej nocy przeszły przez nasz region. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Zerwane linie energetyczne, powalone drzewa i zalane piwnice oraz tunel kolejowy- to bilans nawałnic, które nocą nawiedziły północne Mazowsze.

Najwięcej pracy mieli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Mławie. Od godz. 5.00 wyjechali do 35 zdarzeń, które głównie dotyczyły zalanych piwnic i powalonych drzew. Ponadto silny wiatr zerwał linię energetyczną w Zawadach w gminie Dzierzgowo.

Straż pożarna z Działdowa odnotowała 31 zdarzeń, z czego 30 to interwencje dotyczące wypompowania wody. Zalane zostały m.in. pomieszczenia gospodarcze działdowskiego szpitala i jednej ze szkół.

Straż pożarna z Ciechanowa interweniowała 9 razy. Strażacy usunęli powalone drzewa, które blokowały ruch na ul. Niechodzkiej w Ciechanowie oraz w miejscowościach: Kraszewo, Dąbrowa, Dzbonie, Wola Ostaszewska, Rembowo i Humięcino. Najpoważniejsza interwencja dotyczyła zalanego tunelu kolejowego w Gołotczyźnie. Ponadto w Łysakowie w gminie Grudusk woda dostała się do piwnicy i garażu jednej z posesji.

W powiecie żuromińskim zalana został droga wojewódzka w Kuczborku i dwa obiekty w Siciarzu oraz Zielonej. Strażacy zostali wezwani łącznie do 4 zdarzeń.

fot. OSP Opinogóra Górna

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: