Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Mławianie będą uwalniać Seracz. Od śmieci

Reklama

„Uwolnij rzekę Seracz od śmieci”. To tytuł akcji, w ramach której mławianie będą w czwartek sprzątać brzeg Seracza. Wydarzenie ma na celu edukowanie na temat naszego wpływu na środowisko, ale także zintegrowanie osób, którym los rzek nie jest obojętny.

Uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, wspólnie z przedstawicielami samorządu, mieszkańcami, pracownikami Wód Polskich oraz instytucjami związanymi z ochroną środowiska, przejdą brzegiem rzeki Seracz. Posprzątają zalegające tam śmieci m.in.: butelki, puszki i kartony.

Sprzątniecie śmieci to główny, ale nie jedyny cel tej akcji – wyjaśnia kierownik Nadzoru Wodnego w Mławie Beata Raźniak.

 

Organizatorzy zapraszają do akcji wszystkie osoby wrażliwe na stan przyrody, która ich otacza. A niestety w przypadku Seracza, sytuacja nie jest dobra, co pokazują cykliczne przeglądy rzeki.

 

Spotkanie uczestników o godz. 10:00 przy siedzibie spółki SUEZ przy ul. Płockiej 108. Stamtąd kwadrans później uczestnicy wymaszerują wzdłuż linii brzegowej rzeki Seracz. Akcja zakończy się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mławie. W ramach wydarzenia zaplanowano również pokaz działania śmieciarki do segregacji śmieci oraz wspólny grill dla uczestników akcji.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: