Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Konsultacje ws. Lasu Mławskiego. Otwarte spotkanie dla mieszkańców

Reklama

Las Mławski ma dla Ciebie znaczenie? – pyta Nadleśnictwo Dwukoły i zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące utworzenia w Lesie Mławskim obszaru o zwiększonej funkcji społecznej.

Leśnicy są świadomi ogromnego znaczenia Lasu Mławskiego dla mieszkańców. Codziennie spotykają w nim ludzi, którzy spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach, uprawiają sport, czyli wszystkich, dla których obszar ten jest miejscem rekreacji, dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną. Nie mniej ważne są walory przyrodnicze i historyczne Lasu Mławskiego. Szczególnie cenna i rzadka jest roślinność związana z jeziorkiem w Krajewie. Tutaj znajdują się też umocnienia tzw. „pozycji mławskiej” przypominające o bohaterskiej postawie mieszkańców Mławy i żołnierzy Armii Modlin we wrześniu 1939 r.

W tym roku w Nadleśnictwie Dwukoły tworzony jest Plan Urządzenia Lasu – dokument, na podstawie którego przez kolejne 10 lat będą wykonywane leśne prace. Nadleśnictwo chce zaproponować utworzenie w Lesie Mławskim obszaru „o zwiększonej funkcji społecznej”. Ułatwi to zachowanie charakteru lasu oraz utrzymanie jego walorów krajobrazowych.

Na spotkaniu konsultacyjnym omówione zostaną granice obszaru i prace jakie będą w nim wykonywane. Będzie to okazja do wysłuchania głosów i opinii wszystkich osób zainteresowanych planami dotyczącymi Lasu Mławskiego.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie, ul. Stary Rynek 13. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: