Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Kolejny odcinek S7 do rozbudowy. Poznaliśmy wykonawcę

Reklama

Ponad 536 mln zł wynosi najkorzystniejsza oferta w przetargu na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej, istniejącej drogi krajowej nr 7 na północnym wlocie do Warszawy. Mowa o odcinku Czosnów-Kiełpin.

Jeśli nie będzie odwołań od wyboru to umowa z wykonawcą zostanie podpisana na przełomie września i października. Firma będzie miała 3 lata na realizację zadania od daty zawarcia umowy. Kierowcy z nowej trasy będą mogli skorzystać prawdopodobnie wiosną 2027 r.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa ok. 9 km drogi ekspresowej S7. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej DK7 powstanie dwujezdniowa ekspresówka z trzema pasami ruchu. Wybudowane zostaną trzy węzły: Czosnów, Palmiry i Sadowa. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że kierowcy mają już do dyspozycji 275 km drogi ekspresowej od węzła Gdańsk Południe do Płońska. Z dalszych 57 km trasy do Warszawy w realizacji jest odcinek Płońsk-Czosnów o długości 35 km, z którego kierowcy będą mogli korzystać w 2025 r. W przygotowaniu jest druga część trasy z Czosnowa do stolicy, czyli odcinek Kiełpin-Warszawa. Przetarg na wykonanie ostatnich 13 km ma być ogłoszony na przełomie III i IV kwartału.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: