Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Już działa Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

Reklama

Po raz trzeci w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie wznowiła działanie Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Warto dodać, że takie usługi były już wcześniej dwukrotnie świadczone w Ciechanowie, jednak działalność poradni została zawieszona w związku z utratą wykwalifikowanej kadry.

To ogromny sukces i wielka determinacja lekarzy, że możemy dziś uczestniczyć w ponownym otwarciu poradni – zaznacza wicemarszałek Mazowsza Elżbieta Lanc.

 

Dyrektor ciechanowskiego szpitala Andrzej Kamasa podkreślił podczas otwarcia poradni, że bez wsparcia wicemarszałek Elżbiety Lanc i poseł Anny Cicholskiej, szpitalowi byłoby bardzo trudno przekonać Narodowy Fundusz Zdrowia do zakontraktowania świadczeń.

Najważniejsze jest to, że poradnia będzie świadczyła usługi dla pacjentów z całego północnego Mazowsza – mówi w rozmowie z Radiem 7 poseł Anna Cicholska.

 

Ciechanowska poradnia działa w oparciu o pięciu specjalistów: lekarza psychiatrę, dwóch psychologów i dwóch psychoterapeutów. Pracę poradni będzie wspomagał również pracownik socjalny.

Jak podkreśla ordynator oddziału psychiatrycznego w Ciechanowie Antoni Ferenc, pomocą zostaną objęci nie tylko małoletni pacjenci, ale również ich rodzice, opiekunowie i nauczyciele.

 

Do poradni mogą się zgłaszać dzieci z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, psychosomatycznymi, nie radzące sobie z emocjami, dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ADHD. Nie trzeba mieć skierowania. Wystarczy zarejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu 23 673 02 27. Poradnia działa od poniedziałku do piątku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: