Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Ciechanów czeka na przyjazd uchodźców z Ukrainy. Przygotowano 280 miejsc

Reklama

Ciechanów spodziewa się dużej grupy uchodźców.

Jak informuje ratusz, miasto wykorzystało już możliwość kwaterowania uchodźców u osób prywatnych. Od niedzieli 6 marca rozpoczęło się kwaterowanie obywateli Ukrainy w Hotelu Olimpijskim gdzie zadeklarowanych zostało 80 miejsc, a we wtorek w trybie pilnym zostało przygotowanych 200 miejsc w hali sportowej przy ul. 17 Stycznia.

Nie wiemy dokładnie kiedy i ilu uchodźców do nas przyjedzie – mówi Radiu 7 rzecznik ciechanowskiego ratusza Paulina Rybczyńska.

 

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy była w Ciechanowie organizowana od momentu wybuchu wojny. Miasto już wiele dni temu zadeklarowało możliwość przyjęcia 280 uchodźców – dodaje Paulina Rybczyńska.

 

Część posłań została przygotowana z mat sportowych dostępnych na hali. Na miejsce zostały też przywiezione łóżka polowe oraz pościel od prywatnych darczyńców, a także z magazynu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie.

Teraz miasto poszukuje wolontariuszy do pomocy, gdy uchodźcy zostaną już zakwaterowani na hali. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane na adres mailowy: pomoc@umciechanow.pl.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: