Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Burmistrz Płońska ma zmiennika. Na noce i święta

Reklama

Kiedy płoński ratusz kończy pracę – on ją zaczyna. „Nocny burmistrz” dba o porządek w mieście i rozwiązuje wszelkie problemy mieszkańców. Do niego też można zgłaszać awarie, dewastacje czy uszkodzenia nawierzchni lub chodników.

W strukturach Urzędu Miejskiego w Płońsku został stworzony Wydział Utrzymania Miasta, który działa poza godzinami pracy ratusza – od popołudnia, przez całą noc, aż do ponownego otwarcia magistratu. Dyżury pełnione są też w dni wolne i święta.

Takie rozwiązanie funkcjonuje w wielu miastach, szczególnie na zachodzie Europy i jest określane mianem „nocnego burmistrza” – wyjaśnia rzecznik płońskiego ratusza Filip Przedpełski.

 

W Płońsku „nocnym burmistrzem” jest Rafał Jerzak. Można do niego zgłaszać pilne problemy związane z czystością, oświetleniem lub awariami na terenie miasta.

 

Jak zapewnia płoński ratusz „nocny burmistrz” to nowy wydział i nowe stanowisko, ale nie nowe etaty. W Wydziale Utrzymania Miasta wykorzystana jest kadra dotychczasowego Referatu Obsługi Targowisk.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: