Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Biblioteka na „Kargoszynie” po remoncie. Zyskała nowe funkcje

Reklama

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie przy ul. Kicińskiego przeszła gruntowny remont. Obiekt nie tylko wypiękniał, ale również zyskał nową przestrzeń do organizowania wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i integracyjnych.

Część powierzchni 130-metrowego budynku biblioteki nie była wcześniej wykorzystywana. Dawniej mieściło się tam zaplecze administracyjne. Remont pozwolił otworzyć przestrzeń do edukacji i integracji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – mieszkańców osiedli: „Kargoszyn” i „Podzamcze”. Od teraz dzieci mogą skorzystać z księgozbioru, ale też odrabiać lekcje i uczestniczyć w ogólnodostępnych akcjach czytelniczych lub zajęciach kreatywnych.

Wykonane w budynku biblioteki prace przyczynią się do zmniejszenia kosztów energii i ogrzewania. Wymieniono drzwi wejściowe, wykonano podwieszany sufit, zamontowano LEDowe oświetlenie, a na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne.

Na wykonanie remontu miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne. Ponad 113 tys. zł pochodziło z programu samorządu województwa „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: