Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Aleja UE w Ciechanowie będzie przedłużona. Miasto ogłosiło przetarg

Reklama

Aleja Unii Europejskiej w Ciechanowie, czyli tzw. obwodnica wschodnia, zostanie przedłużona. Nowy odcinek połączy ją z dwiema drogami wylotowymi z Ciechanowa. Miasto ogłosiło już przetarg.

Nowy odcinek drogi będzie miał prawie 4,5 km. Przedłuży istniejącą od 5 lat aleję Unii Europejskiej od skrzyżowania przy centrum handlowym we Władysławowie i poprowadzi przez Kąty, do ul. Przasnyskiej, a następnie do kolejnej drogi wojewódzkiej – ul. Gruduskiej. Dzięki temu samochody będą mogły przemieszczać się na trasie południe-północ, omijając centrum miasta.

To zmniejszy natężenie ruchu na wielu ulicach Ciechanowa, hałas i ilość zanieczyszczeń generowanych przez auta – wyjaśnia prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Na skrzyżowaniu z drogą krajową we Władysławowie wybudowane będzie rondo. Powstaną nowe ścieżki rowerowe i prawie 170 miejsc parkingowych dla tych, którzy korzystają z ogródków działkowych przy wschodniej granicy Ciechanowa. Nowa trasa dla rowerzystów umożliwi przejazd od Ronda Solidarności do północnych granic Ciechanowa. Ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Oferty można składać do 29 marca.

Według wstępnych szacunków przedłużenie obwodnicy wschodniej Ciechanowa będzie kosztować około 30 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: