MŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7SPORTTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Mławskie Święta Biegania przyciągnęło zawodników z całej Polski

Blisko 300 osób stanęło w niedzielę 17 października na starcie Mławskiego Święta Biegania.

Do Mławy przyjechali zawodnicy z całej Polski, by spróbować swoich sił na 5 i 10 km, w półmaratonie oraz w rywalizacji nordic walking.

Nie zabrakło życiowych rekordów. Biegacze chwalili profesjonalne przygotowanie atestowanej trasy i… narzekali na wiatr.

Zwycięzcą najdłuższego dystansu, półmaratonu, został Marcin Punpur z Ostródy, który tuż po starcie zostawił przeciwników za sobą. Jak podkreśla, to wbrew pozorom, było pewnym utrudnieniem.

Bieg na 5 km wygrał Paweł Moskal z Kurzętnika, na 10 km Kamil Jastrzębski z Warszawy, a zwycięzcą nordic walking został Marcin Radomski z Płocka. Wyników w poszczególnych kategoriach znajdują się TUTAJ.

Organizatorem Mławskiego Święta Biegania był Klub Płetwal z Mławy. Wydarzeniu patronował burmistrz miasta, a Radio 7 objęło imprezę patronatem medialnym.