Reklama

KULTURAREGIONUMWMWIADOMOŚCI

Żniwa w skansenie. Wydarzenie roku w sierpeckim muzeum

Reklama

Zbliża się jedna z największych imprez tego lata w naszym regionie – „Żniwa w skansenie”. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia, a dla wystawców to ostatni moment, żeby zarezerwować miejsce na placu targowym.

„Żniwa w skansenie” to wydarzenie, które od wielu lat organizuje Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Kierownik działu promocji muzeum Joanna Szewczykowska wyjaśnia, że specjalnie z myślą o tej imprezie na części pól nie jest koszone zboże.

 

„Żniwa w skansenie” są imprezą bardzo widowiskową. Na pola wychodzą żniwiarze z kosami i sierpami, a obok nich pracuje żniwiarka konna.

 

Każdy uczestnik wydarzenia może spróbować swoich sił na polu. Będzie można kosić kosą, podbierać sierpem czy wiązać snopki i ustawiać stygi. W trakcie imprezy będzie można również zobaczyć pracę wiatraka, a dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach „Jak to ze zbożem było?” odbywających się w stodole młynarza.

Kulminacją wydarzenia będą widowiska dożynkowe w wykonaniu zespołów ludowych. Rezerwacja stoisk prowadzona jest w dziale promocji Muzeum.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: