Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Znamy tegorocznych laureatów Płońskich Wież

Reklama

Płońskie Wieże rozdane. Uroczystość odbyła się podczas VI Płońskiej Gali.

Statuetki zostały przyznane w pięciu kategoriach: społecznik roku, sport, człowiek z pasją, przyjaciel Płońska i specjalne zasługi dla Płońska.

Kapituła przyznała również Superwieżę wybitnemu płońskiemu sportowcowi Damianowi Trzasce. Sylwetkę laureata przybliża rzecznik płońskiego ratusza Filip Przedpełski.

 

Superwieża jest przyznawana trzykrotnemu laureatowi Płońskiej Wieży w danej kategorii.

Płońskie Wieże otrzymali:

Społecznik Roku
Małgorzata Góral

Na co dzień jest nauczycielem dyplomowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku. Prowadzi zajęcia edukacyjne z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i z autyzmem.

Sport
Jakub Lewandowski

Certyfikowany coach biznesowy, trener. Prowadzi coaching biznesowy, indywidualne procesy mentoringowe, szkolenia z zakresu psychologii sprzedaży, przywództwa, zarządzania ludźmi i motywacji. Uwielbia podróże z rodziną, aktywnie wypoczywa, ukończył kilka półmaratonów. Fascynuje się kulturą Wschodu, inspiruje ludzi i wspiera ich w ich dążeniu do szczęścia, jak choćby Reprezentację Polski w AMP Futbolu, z którą jako trener mentalny zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w 2021 r. w Krakowie.

Igor Pietrzak

Laureat swoją przygodę z rajdami rozpoczął w Rallyland Cup w 2012 roku, prowadząc RENAULT CLIO RS. W 2014 roku przesiadł się do samochodu klasy R2- FORD FIESTA, w którym zajął czołowe pozycje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – RSMP. W swojej karierze rajdowej wziął udział w ponad 60 rajdach oraz licznych pokazach, m.in.: Rajdzie Karkonoskim, runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, 3. miejsce w klasie 4F, Rajdzie Arłamów, runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, 2. miejsce w klasie 4F, Rajdzie Opolskim, runda Samochodowych Mistrzostw Śląska, 1. miejsce w klasie GOŚĆ, a także Czeskim Rajdzie Bohemia. Dopełnieniem sukcesów rajdowych był udział w rajdzie podczas 53. Rajdu Barbórka w Warszawie, w którym załoga INEX 24 Rally Team zanotowała swój najlepszy wynik oraz okazała się najszybsza spośród zgłoszonych do rywalizacji samochodów Klasy 1. Po drodze – zwycięstwo i awans do „Kryterium Asów na ulicy Karowej” w swojej klasie.

Człowiek z Pasją
Dariusz Biesalski

Pasjonat wypraw rowerowych, który łączy swoją pasję z potrzebą niesienia pomocy. Nigdy nie przechodzi obojętnie obok potrzebujących. „Człowiek wielkiego serca” – tak nazwał go Grzegorz Markowski z Perfektu, zapraszając do udziału w akcji, którą laureat zorganizował w 2021 roku. Laureat ukończył wyprawę rowerową dookoła Polski, pokonując 3500 km w ciągu jednego miesiąca, by pozyskać środki na leczenie chorej osoby. Zebrał około 25 tys. zł. Po drodze spotkał się z dziennikarzami lokalnych mediów, promując Płońsk i okolice, a także swoją akcję. Wielokrotnie pomagał mieszkańcom Płońska, zbierając używaną odzież, którą wymienił na kilka trójkołowych rowerów przekazanych później osobom niepełnosprawnym w ramach akcji „Dwa kółka i spółka”. Popularyzuje turystykę rowerową, organizując wyprawy szlakami Mazowsza i Polski. Zawodowo jest nauczycielem w ZSO Kroczewo oraz SOSW Płońsk, a także trenerem w płońskiej sekcji Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk Płońsk. Jest także autorem artykułów i książek popularyzujących turystykę rowerową.

Przyjaciel Płońska
Jolanta i Jerzy Borowscy

Laureat był prezesem Polskiego Związku Hodowców Koni, sołtysem Strachówka, radnym Gminy Płońsk, wielkim miłośnikiem koni, organizatorem hubertusów, wspólnie z żoną właścicielami gospodarstwa agroturystycznego Stajnia Bogumił, instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo, sędzią Polskiego Związku Jeździectwa. Laureaci byli organizatorami licznych spotkań integracyjnych, a  przede wszystkim przyjaciółmi Płońska i ziemi płońskiej, ludźmi niezwykle wrażliwymi i po prostu dobrymi.

Specjalne zasługi dla Płońska
Mirosława Krysiak

Placówka, którą kierowała powstała według jej autorskiego projektu w 1995 roku. Pracownia jest jednym z działów organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury. Zajmuje się systematycznym zbieraniem, opracowaniem i udostępnianiem informacji piśmienniczych i ikonograficznych o Płońsku i historycznej ziemi płońskiej. Jest miejscem, w którym gromadzi się wiedzę o całym materialnym i duchowym dziedzictwie kulturowym tego terenu – ludziach, ich postawach, ważnych zdarzeniach, dawnej infrastrukturze miasta, obiektach sakralnych i świeckich czy parkach krajobrazowych. Placówka opracowuje informacje o dziejach miasta w zbiorach tematycznych, edukuje młodych płońszczan i przyczynia się do promocji miasta – piszący o Płońsku dziennikarze znajdują tu poszukiwane informacje, a odwiedzający miasto mogą zapoznać się z dorobkiem kulturowym Płońska. Laureatka otrzymała wiele nagród m.in.: Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej, pierwsze miejsce dla Miasta Płońska w Finale Samorządowego Lidera Zarządzania 2009 w dziedzinie kultura i nagrodę dziennikarzy ,,Tygodnika Ciechanowskiego” – Wykrzyknik TC, za pasję zawodową oraz całokształt pracy dokumentacyjnej.

Alicja Dworakowska

Lekarze są na świecie, by za wszelką cenę podtrzymywać ludzkie życie. Wydaje się, że to banał, ale w czasie pandemii widzimy, z jakimi trudnościami zmagają się medycy. Laureatka jest lekarzem, który od 37 lat walczy o zdrowie i życie pacjentów – i to tych najmłodszych. Absolwentka I LO w Płońsku i Akademii Medycznej w Białymstoku. Przez 30 lat ordynator Oddziału Pediatrii w płońskim szpitalu, o uratowanie którego przed likwidacją walczyła z ogromnym zaangażowaniem.

Super Wieża
Damian Trzaska

Laureat płońskiej wieży musi trenować bardzo intensywnie, bo z roku na rok walczy na bieżni coraz lepiej. Dziś jest już nie tylko świetnym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej, ale także członkiem kadry narodowej seniorów. Zdobywcą Super Wieży zostaje uczestnik Drużynowych Mistrzostw Europy SILESIA 2021 w Chorzowie, brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 23 na 200 m i czwarty zawodnik w biegu na 100 metrów, 4. w Polsce wśród seniorów na 200 metrów i 4. w Mistrzostwach Europu U23 w sztafecie 4×100 metrów.

 

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: