
Płońsk ze Złotym Sercem Ukrainy. Burmistrz Andrzej Pietrasik odebrał odznaczenie w Kijowie od prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
To ukraińska nagroda państwowa ustanowiona w 2022 r., dla osób i instytucji wspierających naród ukraiński w czasie wojny. Uroczystość odbyła się podczas Międzynarodowego Szczytu Miast i Regionów „Partnerstwo. Odporność. Przygotowanie”.
Jak mówi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, podczas uroczystości miał okazję zamienić kilka słów z prezydentem Ukrainy.
Andrzej Pietrasik podkreśla, że otrzymane wyróżnienie jest docenieniem zaangażowania mieszkańców Płońska.
Płońsk znalazł się w gronie zaledwie dwóch polskich miast wyróżnionych ukraińskim państwowym odznaczeniem za pomoc humanitarną i wsparcie Ukrainy.
Szczyt w Kijowie był największym spotkaniem przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych Ukrainy oraz ich zagranicznych partnerów. Rozmowy dotyczyły m.in. odbudowy terenów zniszczonych przez wojnę, funkcjonowania infrastruktury pod rosyjskimi atakami oraz współpracy samorządów.




