Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Zmieniona organizacja ruchu w Ciechanowie. Powodem remont przy zamku

Reklama

Chodnik przy Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie przejdzie remont. Dziś na ul. Zamkowej wprowadzona została czasowa organizacja ruchu i rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Ratusz prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

W pierwszej kolejności remontowi poddany zostanie chodnik od mostu na Łydyni w kierunku ul. Parkowej. Docelowo prace obejmą chodnik aż do ul. Gostkowskiej. Zostanie wykonana podbudowa betonowa, nowe krawężniki, obrzeża trawnikowe i nawierzchnia z kostki brukowej. Regulacji poddane będą studzienki i zawory. Prace zakończą się na początku czerwca tego roku.

Od wtorku na ul. Zamkowej obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h, prawostronne zwężenie jezdni oraz zakaz ruchu pieszych – ten odbywa się chodnikiem po przeciwnej stronie zamku.

Wartość zadania to blisko 443 tys. zł. Warto dodać, ze wkład miasta wynosi jedynie niespełna 89 tys. zł, reszta stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: