REGIONSPORTWIADOMOŚCI

Złoty występ Rajkowskiej w chorwackim Osijeku

Wspaniały występ Katarzyny Rajkowskiej w międzynarodowych zawodach Croatia Open w Osijeku. Tenisistka stołowa z Jeżewa, w powiecie sierpeckim, zdobyła dwa medale w swojej kategorii wiekowej. Złoto w turnieju indywidualnym i brąz w deblu wspólnie z Mają Łakomą.

W turnieju indywidualnym nasza pingpongistka wygrała wszystkie pojedynki. Najpierw z Chorwatką Eleną Vukovac 3:1, następnie z Austriaczką Mariną Lytvyn 3:0, potem z Węgierką Lizett Fazekas 3:2. W pojedynku półfinałowym Kasia pokonała Rumunkę Irinę Percup 3:1, a w finale rozprawiła się 3:1 z Rumunką Andreą Baiasu.

W zawodach Polacy zdobyli 9 medali. Turniej jest zaliczany do cyklu Europe Youth Series.

Katarzyna Rajkowska teraz wraca do Polski, kolejne zawody rozegra w marcu. Wystąpi w Grand Prix kadetek w Nadarzynie.