Reklama

POD PATRONATEM RADIA 7REGIONWIADOMOŚCI

Zbiórka butelkowanej wody i czapek z daszkiem. Trwa akcja Grupy Zalewski Patrol

Reklama

Grupa Zalewski Patrol z pomocą osobom bezdomnym w czasie lata. W ramach akcji „Butelka wody dla bezdomnych+” zbiera butelkowaną wodę gazowaną i niegazowaną.

W tym roku do akcji został dodany plus – czyli dodatkowa zbiórka czapek z daszkiem. Wysokie temperatury szczególnie narażają osoby doświadczające bezdomności na większe ryzyko udaru cieplnego i odwodnienia.

Dlatego jak co roku w ramach akcji „Butelka wody dla bezdomnych+” trwa zbiórka wody gazowanej i niegazowanej – mówi organizator akcji Mariusz Zalewski z Zalewski Patrol.

 

W tym roku do akcji został dodany plus, czyli dodatkowa zbiórka czapek z daszkiem – wyjaśnia Mariusz Zalewski.

 

Poza wodą w butelkach i czapkami z daszkiem potrzebne są również maszynki do golenia, mydło w płynie i ręczniki. Zebrane dary zostaną przekazane w czasie nocnych i dziennych patroli organizowanych przez Grupę Zalewski na terenie Mławy, Iłowa-Osady i Działdowa.

Trzy szkoły z terenu powiatu mławskiego przeprowadziły zbiórkę wśród swoich uczniów i już podzieliły się jej efektami. Łącznie w Zespole Szkół nr 3 w Mławie, Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie oraz Szkole Podstawowej w Zawadach udało się zebrać blisko tysiąc litrów wody, a ponadto czapki z daszkiem, ręczniki, mydła w płynie oraz maszynki do golenia.

Każdy może wesprzeć akcję. Wystarczy przekazać butelkowaną wodę i pozostałe przedmioty do siedziby Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie przy ul. Lelewela 2A, po wcześniejszym skontaktowaniu się z Grupą Zalewski pod numerem telefonu 517 054 400 lub adresem mailowym: patrolszuka@wp.pl.

Nasza stacja jak co roku objęła akcję patronatem medialnym.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: