Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

„Wspólna zielona przyszłość”. Mława nagrodzona za działania proekologiczne

Reklama

Mława zdobyła wyróżnienie w II edycji plebiscytu ekologicznego „Wspólna zielona przyszłość”, organizowanego przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nagrodę odebrała podczas uroczystej gali zorganizowanej przez UKSW naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Monika Kucka.

Jury doceniło akcje prowadzone w Mławie w latach 2020-2023, które miały na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony powietrza i oszczędzania energii. Były to m.in. spotkania informacyjne na temat wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła i pozyskania dofinansowań na ten cel. Z kolei dla dzieci przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Czyste powietrze oczami naszych dzieci”. Ponadto miasto prowadziło szeroką kampanię poświęconą przepisom dotyczącym dozwolonych instalacji cieplnych czy paliw, których można używać w województwie mazowieckim do ogrzania domów.

To już drugie wyróżnienie Mławy w tym plebiscycie. W ubiegłorocznej edycji organizatorzy docenili zorganizowaną w 2022 r. kampanię „Posadź drzewo”.

Plebiscyt został przeprowadzony we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a także przedstawicielami innych ośrodków naukowych, organizacji pozarządowych i biznesu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: