Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Warmińsko-mazurskie jedyne w kraju z dodatkowymi obostrzeniami. Zamknięte szkoły, galerie handlowe, kina i baseny

Reklama

W województwie warmińsko-mazurskim od soboty zamknięte są kina, teatry, muzea, galerie handlowe, hotele, baseny i korty tenisowe. Do zdalnego nauczania w tym regionie od poniedziałku wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

W ostatnim czasie na Warmii i Mazurach liczba osób chorych na 100 tysięcy mieszkańców była dwukrotnie wyższa niż średnia krajowa.

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował, że powrót niektórych ograniczeń na Warmii i Mazurach jest krokiem wstecz, który ma zapobiec rozwojowi mutacji brytyjskiej wirusa. W województwie wykryto go w 16 z 24 próbek zbadanych w poprzedzających dniach.

 

W ostatnich dniach w województwie warmińsko-mazurskim notowany był najwyższy wskaźnik absencji uczniów w szkołach. Także tam było najwięcej zamkniętych placówek – informował Adam Niedzielski.

 

Uczniowie z klas I-III szkół podstawowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego od poniedziałku wracają do zdalnej nauki. Na razie będą się uczyli w ten sposób do 14 marca.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska mówi, że zmiany dotyczą też dyrektorów i udostępniania przez nich pomieszczeń w szkołach.

 

Dodajmy, że na terenie gminy Nidzica zdalne nauczanie we wszystkich klasach jest prowadzone od ubiegłego poniedziałku. Taką decyzję podjął burmistrz Jacek Kosmala. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że jeśli liczba zachorowań w warmińsko-mazurskim spadnie, możliwe jest ponowne otwarcie szkół dla najmłodszych już po tygodniu.

Próbne matury w województwie warmińsko-mazurskim odbędą się zgodnie z planem.

W niedzielę odnotowano w tym województwie 593 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarła 1 osoba. W powiecie działdowskim poinformowano o 43 zakażonych, w nidzickim o 45.

W województwie mazowieckim na razie nie ma zmian w obostrzeniach, chociaż tu także rośnie liczba zakażonych. Na północy Mazowsza najgorsza sytuacja jest w powiecie mławskim, gdzie odnotowano w niedzielę 60 przypadków koronawirusa.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: