Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Darmowe badania nerek

Reklama

Przed nami ostatnie dni na skorzystanie z darmowego badania nerek w powiecie mławskim, żuromińskim i nidzickim. Do końca września trwa akcja Ogólnopolski Test Zdrowia Nerek.

Są jeszcze miejsca na badania. Wystarczy wypełnić prosty test na www.poradnianefrologiczna.pl. Pytania dotyczą wieku, stylu życia, występujących chorób i dolegliwości oraz przebytego zakażenia koronawirusem. Na podstawie udzielonych odpowiedzi test wstępnie rozpoznaje kondycję nerek. Osoba, która uzyska w nim niepokojące wyniki może wygenerować kod na bezpłatne badania w laboratoriach ALAB w Mławie, Żurominie i Nidzicy. Akcja kończy się 30 września.

Jak alarmują eksperci, blisko 5 mln Polaków choruje na nerki. 95% z nich o tym nie wie, ponieważ w początkowej, a nawet w zaawansowanej fazie rozwoju choroby, mogą nie występować żadne wyraźne objawy. Niektórzy dowiedzą się dopiero wtedy, gdy ich nerki będą całkowicie zniszczone i konieczny będzie przeszczep albo dializa.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: