Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Wiadukt na Krubinku otwarty. Wspólna inwestycja miasta i kolei

Reklama

Wcześniej dzikie przejście przez tory – teraz bezpieczny wiadukt dla pieszych i rowerzystów. Przeprawa nad torami połączyła ul. Skłodowskiej-Curie z ul. Ceramiczną w Ciechanowie.

To niezwykle ważna inwestycja ze względu bezpieczeństwa i mieszkańcy czekali na nią wiele lat – podkreśla prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Przejazd przez tory na „Krubinku” został zlikwidowany podczas modernizacji linii kolejowej przez koleje państwowe. W tym miejscu powstało bardzo niebezpieczne „dzikie” przejście, gdzie dochodziło do nieuprawnionego wejścia na tory, którymi poruszają się pociągi na trasie Warszawa-Trójmiasto. Budowa wiaduktu została zrealizowana we współpracy miasta i PKP oraz z udziałem środków z Unii Europejskiej.

Jak zapewnia członek zarządu PKP S.A. Rafał Zgorzelski, to nie pierwsza i nie ostatnia współpraca kolei z Ciechanowem.

 

Przeprawa przez tory ma prawie 30 metrów. Jest wyposażona w windę i prowadnice dla jednośladów. Wartość całej inwestycji to blisko 5,7 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: