Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Ulica Nowa w Mławie. Rozbudowa zakończona

Reklama

Zakończyła się rozbudowa ul. Nowej w Mławie. Inwestycję zrealizował samorząd powiatu mławskiego przy udziale środków rządowych.

Rozbudowywany odcinek znajduje się w całości na terenie miasta. Inwestycja została przeprowadzona od skrzyżowania z ul. Napoleońską do skrzyżowania z ulicami Instalatorów i Działdowską. Droga została poszerzona do 7 metrów. Powstały zatoki postojowe, chodniki, dwukierunkowa ścieżka rowerowa, przebudowano trzy skrzyżowania, a u zbiegu ul. Mechaników i ul. bpa Nowowiejskiego powstało rondo. W ramach inwestycji wykonano również kanalizację deszczową oraz oświetlenie.

Ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla dzielnicy przemysłowej – podkreśla starosta mławski Jerzy Rakowski.

 

W ramach tej inwestycji rozbudowana została nie tylko droga – informuje starosta mławski.

 

Rozbudowa ul. Nowej została dofinansowana z państwowego funduszu celowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja kosztowała ponad 16,5 mln zł. Powiat z własnego budżetu dołożył niecałe 60 tys. zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: