Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Ścieżka rowerowa między dwoma muzeami? Nowy pomysł radnego powiatu ciechanowskiego

Reklama

Ścieżka rowerowa, która połączy Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Taki pomysł ma radny powiatu ciechanowskiego Adam Krzemiński.

Warto przypomnieć, że w 2019 r. cztery samorządy przeprowadziły inwestycję, dzięki której powstała ścieżka do Opinogóry. Dwa lata później powstała, również przy wsparciu środkami z budżetu województwa, ścieżka rowerowa do Gołotczyzny.

Warto wykorzystać ten potencjał – uważa radny Adam Krzemiński.

 

Ścieżka, zgodnie z pomysłem radnego miałaby prowadzić drogami powiatowymi przez Burkaty, Grędzice do Pomorza, a dalej drogą gminną do Opinogóry.

 

Kolejnym pomysłem radnego jest przygotowanie programu dofinansowania zakupu rowerów dla mieszkańców powiatu, podobnie jak w przypadku budowy ścieżki rowerowej, z wykorzystaniem funduszy unijnych. Taki program już drugi rok działa w Gdyni, gdzie mieszkańcy na zakup rowerów elektrycznych mogą dostać 2,5 tys. zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: