Reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Profesjonalny fotograf w Warszawie – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Reklama

Dobry fotograf jest na wagę złota. Gdy chcemy, aby zdjęcia z rodzinnej sesji, z wesela, czy ważnego dla nas wydarzenia były idealne, potrzebujemy zawodowca. Jak znaleźć profesjonalnego fotografa? Ile kosztują jego usługi? Sprawdźmy!

Na czym polega zawód fotografa?

Nie brakuje osób, dla których jest to osoba, której głównym obszarem działania są zdjęcia z ważnych wydarzeń rodzinnych: chrzcin, komunii, bierzmowania, wesela, czy okrągłych urodzin lub rocznic. To jednak tylko wąski wycinek tego, czym może zajmować się profesjonalny fotograf.

Można tu wskazać jeszcze na osoby, które wyspecjalizowały się np. w fotografii modelingowej czy artystycznej. Trzeba pamiętać też o tym, że na rynku działają fachowcy, którzy skupiają się tylko na wykonywaniu zdjęć do wybranych dokumentów, jak:

  • prawo jazdy,
  • dowód osobisty,
  • paszport.

Zgodnie z literą prawa, takie zdjęcia muszą być wykonane w odpowiedni sposób. To właśnie dlatego, na przykład podczas rutynowej wymiany dowodu osobistego, której każdy z nas musi dokonać co dziesięć lat, korzystamy z usług fotografa.

Specyficzną niszę w tym sektorze rynku zajmują też osoby, które wyspecjalizowały się na przykład w fotografii nocnej czy astrofotografii. Ich zdjęcia można później oglądać np. na wystawach czy kupić w serwisach online, by wykorzystać je w artykułach na swojej stronie internetowej.

Dynamicznie rozwija się też sektor usług fotografii produktowej oraz PR-owej. Dobry specjalista może pomóc nam w storytellingu, czyli wykreowaniu świetnej historii o naszej firmie: warunkach pracy, czy atutach, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Taki specjalista może też wygenerować dla nas materiały, które później pojawią się w Google Street View.

W dużych miastach, gdzie znajduje się wiele firm, które działają w branży marketingu, pracują też specjaliści, którzy świadczą usługi fotografii produktowej. Jak widać, jest to zawód, który stale ewoluuje. To właśnie dlatego, gdy chcemy znaleźć fotografa w Warszawie, warto skorzystać z bazy firm ALEO.com.

To świetny sposób, by dotrzeć do dokładnie takiego specjalisty, jakiego poszukujemy. Można szybko wytypować najlepszych fachowców, którzy przygotują doskonałe zdjęcia z chrzcin dziecka lub zawodowców, którzy pomogą nam stworzyć świetną kampanię PR-ową z doskonałymi, przykuwającymi uwagę odbiorców, fotografiami.

Jakie obiektywy powinien mieć fotograf?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim dlatego, że do ich skompletowania zupełnie inaczej podejdzie fachowiec, który specjalizuje się w zdjęciach z uroczystości czy eventów, a inaczej osoba, która wykonuje zdjęcia produktowe czy modelingowe.

Warto jednak pamiętać o tym, że obiektyw jest jedynie przedłużeniem aparatu. O wiele lepiej byłoby, gdyby fachowiec dysponował solidną lustrzanką lub cyfrową lustrzanką z wymiennym obiektywem, niż świetnym obiektywem, który będzie przytwierdzony do kiepskiej cyfrówki.

Jak długo fotograf przechowuje zdjęcia?

To kolejna ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na nawiązanie współpracy. Nie istnieje żaden akt prawny, który wymuszałby na osobach pracujących w tym zawodzie, by zdjęcia były przechowywane np. przez rok. Fotograf ma tutaj pełną dowolność.

W erze digitalizacji zdjęć, chmur danych, czy pojemnych nośników, jak dyski SSD, czy pendrive’y, dobrze byłoby, gdyby specjalista przechowywał zdjęcia choćby przez kilka miesięcy. W praktyce jednak najlepiej będzie poprosić o kopię fotografii np. na płycie lub na dysku wirtualnym i zatroszczyć się o ich zabezpieczenie na własną rękę.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: