Reklama

KULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7REGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Poznajemy mazowieckie legendy z Radiem 7

Reklama

Pierwsze „Spotkanie z legendą” już za nami. Odbyło się na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie w minioną niedzielę 7 sierpnia. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć inscenizację legendy „O czarnym psie” w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Pozytywnie Historyczni.

„Spotkanie z legendą” odbyło się w ramach projektu „WkraMiGra, czyli legendy i bajki znad Wkry i Welu”. Projekt jest realizowany przez naszą stację i ma na celu upowszechnienie wśród mieszkańców północnego Mazowsza wiedzy na temat lokalnych legend i bajek. Legendy będziemy przybliżać za pośrednictwem naszej anteny, ale także konkursów i różnego rodzaju wydarzeń.
To „Spotkanie z legendą” przygotowaliśmy we współpracy z niezawodnymi partnerami – wyjaśnia prezes Radia 7 Barbara Ploch.

 

Oprócz inscenizacji legendy, rekonstruktorzy przybliżyli zgromadzonym rycerskie zwyczaje, ponieważ tego dnia na zamku odbył się mini turniej rycerski. Można było nie tylko przymierzyć rycerską zbroję, ale również spróbować swoich sił we władaniu mieczem, czy strzelaniu z łuku. Chętnych nie brakowało.

 

Z uczestnikami wydarzenia rozmawiała Edyta Szewczyk.
Zadanie publiczne pn. „#WkraMiGra, czyli legendy i bajki znad Wkry i Welu” zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: