Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Powrót jeziorka na „Jeziorko”. Ciechanów planuje kolejną inwestycję

Reklama

Retencja wód i rekreacja dla mieszkańców Ciechanowa. To dwa główne cele inwestycji, którą Ciechanów chce zrealizować przy Parku Miejskim Jeziorko.

To drugi etap zagospodarowania terenu między ulicami: Harcerską, Armii Krajowej i Św. Anny. W pierwszym etapie, 5 lat temu, powstał tu Park Miejski Jeziorko. Na niezagospodarowanym wcześniej terenie utworzono rozbudowany układ ścieżek, posadzono ponad 35 tys. roślin i zamontowano ławki, huśtawki oraz hamaki.

Jak podkreśla prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, ciechanowianie oczekują dalszych inwestycji w tym rejonie miasta.

 

Istniejący przy Parku Miejskim Jeziorko zbiornik wodny zostanie podzielony na dwie części. W południowej powstaną wyloty kanalizacji deszczowej. Umożliwi to gromadzenie wody w czasie intensywnych opadów atmosferycznych czy roztopów. Druga, naturalna część zbiornika, zostanie pogłębiona, uporządkowana i obsadzona roślinami wodnymi. Oba zbiorniki przedzieli grobla z tarasem widokowym, po których będzie można spacerować.

Tarasy powstaną również dookoła zbiornika, zostaną obsiane trawą i łąkami kwietnymi, a także obsadzone krzewami i drzewami. Nowe ścieżki o długości ok. ponad 700 m, połączą się z tymi istniejącymi w parku. Od strony placu zabaw przy ul. Harcerskiej no zbiornika poprowadzone zostaną nowe schody i pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się też elementy małej architektury: trzy leżaki, dziesięć ławek z oparciem, stojaki na rowery oraz kosze na odpady. Teren zostanie oświetlony.

Miasto ma już gotową dokumentację techniczną, zgody na przeprowadzenie inwestycji oraz złożony wniosek o pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Bardzo piękne plany, tylko w tym wszystkim planujący zapomnieli o ustawieniu TOI TOI. Jako mieszkańcy osiedla Jeziorko musimy oglądać ludzi załatwiających swoje potrzeby pod naszym blokiem, szczególnie wieczorem po spotkaniach młodzieży i nie tylko.
    Nie mówiąc o wyprowadzających swoich pupili, nadal rzadkością jest aby właściel sprzątał po piesku albo pilnował go, żeby nie rozkopywał kwiatów.
    Mam nadzieję, że Urząd Miasta rozważy postawienie TOI TOI, abyśmy jako mieszkańcy pobliskiego Jeziorka mogli spokojnie posiedzieć na balkonach bez dodatkowych „atrakcji„ . Kamery nikogo nie odstraszają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: