Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Poświąteczny problem. Ciechanowski PSZOK czeka na choinki

Reklama

Święta, święta, a po świętach pojawia się pytanie, co zrobić z choinką? Niektórzy mieszkańcy Ciechanowa mogą zostawić je przy kontenerze na śmieci, inni zapakować do worka na bioodpady. Drzewka można też oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Drzewko w donicy można spróbować wysadzić wczesną wiosną do gruntu, natomiast większy problem jest z ciętą choinką.

Są różne sposoby pozbycia się tego problemu – podpowiada prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie Mirosław Szymańczyk.

 

Choinki oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Ciechanowie, wiosną zostaną użyte na biokompost, który użyźni miejskie rabaty i tereny zielone, np. w parkach.

PSZOK przy ul. Gostkowskiej 83 jest czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 18:00 oraz w soboty w godz. od 10:00 do 14:00.

Warto przypomnieć, że w polskiej tradycji ostatecznym terminem na rozebranie choinki jest 2 lutego i najczęściej w tym dniu się je rozbiera – zarówno w domach, jak i kościołach. Wynika to z przedsoborowego kalendarza liturgicznego, który dzień Ofiarowania Pańskiego wiązał z końcem okresu bożonarodzeniowego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: