Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Płońskie Wieże przyznane po raz 7. Poznaliśmy tegorocznych laureatów

Reklama

Płońskie Wieże to najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane dorocznie w Płońsku.

We wtorek 13 marca podczas uroczystej gali w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku zostały rozdane po raz 7.

Płońska Gala to wydarzenie zorganizowane z inicjatywy burmistrza Płońska w partnerstwie z wójtem gminy Płońsk – informuje rzecznik płońskiego ratusza Filip Przedpełski.

 

Wśród laureatów znalazł się m.in. zespół MIG oraz uczestnik talent show The Voice of Senior James Brieley.

Pełna lista laureatów i ich sylwetki:

  • Gospodarka i Ekologia: Firma Usługowo-Dewelopersko-Handlowa „Dom” Krzysztof Wiktorowicz. Od 2004 roku firma jest prekursorem budownictwa deweloperskiego na płońskim rynku gospodarki mieszkaniowej i przetarła tę ścieżkę innym podmiotom zajmującym się nieruchomościami. Do tej pory prowadzi swoją działalność z bardzo dobrymi wynikami, kierując się dobrem klienta i charakteryzując się bardzo dobrą współpracą z działającymi w mieście instytucjami.
  • Społecznik roku: Stowarzyszenie Idziemy na Spacer. Setki, a może tysiące godzin pracy. Niezliczona ilość odebranych i wykonanych telefonów, cała sieć kontaktów, współpracowników, wolontariuszy i ludzi dobrej woli – w Polsce, ale również poza jej granicami. Efekt – 200 kobiet i dzieci ewakuowanych do Płońska z granicy polsko-ukraińskiej, ukraińsko-słowackiej i ukraińsko-węgierskiej, 52 transporty z pomocą humanitarną na Ukrainę, w tym 30 wypełnionych po brzegi tirów i 23 busy o łącznej wadze 492 ton! Na ich pokładach: żywność, lekarstwa, środki opatrunkowe, odzież, napoje, koce, śpiwory, agregaty prądotwórcze, środki chemiczne, butle gazowe, a nawet panele podłogowe, które posłużą do odbudowy zniszczonych budynków. Oprócz tego na Ukrainę pozyskano 2 wozy strażackie, ambulans, 2 samochody terenowe, 6 aparatów do dializ, 55 łóżek szpitalnych, 10 łóżeczek dla dzieci, 10 wózków inwalidzkich i dziesiątki par ku łokciowych.
  • Sport: 1. Jakub Ptasiewicz – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bank Spółdzielczy w Płońsku. Laureatowi chce się skakać – w dal i w trójskoku. I to z jakimi efektami. Po zdobyciu Mistrzostwa Polski do lat 18 z wynikiem 7,07 m powiedział skromnie: „Myślałem tylko o którejś z pozycji na podium, a wyszło jak wyszło, wszystko w sumie dobrze”. Laureatem Płońskiej Wieży w kategorii sport zostaje złoty medalista Mistrzostw Polski do lat 18 w skoku w dal, srebrny medalista – w tej samej konkurencji – Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS i srebrny w trójskoku, a także 6 w Polsce trójskoczek do lat 18. 2. Aleksandra Cieszewska – zawodniczka MKS Bank Spółdzielczy w Płońsku. Nasza laureatka spokojnie mogła wrócić do pokoju i to nie raz, bo jest najlepszą zawodniczą w rzucie dyskiem do lat 16, złotą medalistką Mistrzostw Polski w tej konkurencji w swojej kategorii, a także złotą medalistką Ogólnopolskich Zawodów LDK w pchnięciu kulą i piątą kulomiotką Mistrzostw Polski do lat 16. 3. Aleksandra Zuba. Flaga, buława i pompon… Nie… To nie tajny kod ani kryptonim operacji wojskowej. To kategorie, w których rywalizują mażoretki. Kolejna laureatka Płońskiej Wieży odnajduje się doskonale w każdej z nich, czego dowodem są jej ubiegłoroczne wyniki: Porubsky Pohar w Czechach – dwa pierwsze i jedno trzecie miejsce, Mistrzostwo i Drugie Wicemistrzostwo podczas Online Majorettes European Championships, dwa pierwsze i jedno drugie miejsce w Valentine’s Cup, dwa Mistrzostwa Polski Mażoretek federacji WAMT, mistrzostwa Polski Środkowej, a wreszcie – Mistrzostwo Świata i tytuł Pierwszej Wicemistrzyni Świata podczas WAMT World Championships.
  • Człowiek z Pasją: Katarzyna Rólka. Na pewno kocha te dwie rzeczy – aparat fotograficzny i Płońsk. Również maluje. Na zdjęciach potrafi uchwycić to „coś”, co jest piękne i jednocześnie zaprezentować swój indywidualny sposób postrzegania rzeczywistości. Inspiracje czerpie z przyrody, zatrzymując na płótnie i fotografiach napotkane krajobrazy, zwierzęta i rodzinny Płońsk. Jest miłośniczką przyrody i działa na rzecz jej ochrony, szczególnie pszczół. Autorka wystaw fotograficznych, plenerów malarskich, spotkań autorskich, wyróżniona trzema certyfikatami w konkursie Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze i nagrodą publiczności w Konkursie „Powiat Płoński w obiektywie”.
  • Kultura i Sztuka: 1. Zespół MIG. Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowcy. Grają razem od 2000 r. Dwa lata później wydali swoją pierwszą – uwaga – kasetę! Z biegiem czasu koncertowali coraz więcej, a ich utwory nuciła cała Polska i nie tylko, bo zespół występuje również dla Polonii, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Belgii, Niemczech i Anglii. Ich największe hity to: „Wymarzona”, „Miód malina”, „Jej dotyk” i „Nie ma mocnych na Mariolę”. Nie ma mocnych na Mariolę i nie ma mocnych na zespół MIG. 2. James Brierley – powszechnie znany i lubiany – najlepszy polski wokalista wśród Anglików i najlepszy angielski wykonawca wśród Polaków. Gdyby Eric Clapton mógł mieć syna z Rodem Stewartem, ten śpiewałby właśnie tak, jak nasz kolejny laureat. Przez ponad dekadę związany z I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza, w którym uczył języka angielskiego, przychodząc na lekcje ze swoją gitarą akustyczną. W ubiegłym roku wspólnie z Maciejem Pruchniewiczem wydał płytę „Light in The Darkness”, a w tym – dotarł do ścisłego finału 4. edycji The Voice Senior jako podopieczny Piotra Cugowskiego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: