Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Piknik średniowieczny i koncert Bordó Sárkány w Ciechanowie. Wydarzenie w czwartek

Reklama

Średniowieczne stoiska, warsztaty rzemiosła, pokazy walk i łucznictwa będzie można obejrzeć w czwartek 6 lipca w plenerze przy Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio.

Piknikowi osadzonemu w epoce towarzyszył będzie koncert folkowy. Na scenie wystąpi Bordó Sárkány – węgierski zespół wykorzystujący m.in. dudy, piszczałki, cytrę, kobzę czy mandocello.

Muzycy, którzy koncertowali m.in. w Norwegii, Estonii, Hiszpanii, we Włoszech, Niemczech czy Francji zaprezentują folkowe brzmienia inspirowane średniowiecznymi tańcami i pieśniami – wyjaśnia jedna z organizatorek wydarzenia Amelia Wojnowska, członkini Stowarzyszenia „Pozytywnie Historyczni”.

 

Wydarzenie zaplanowano w godz. od 16:00 do 21:00. W tym czasie będzie można przenieść się w tętniący życiem świat słowiańskich tradycji i melodii. Piknik będzie okazją, by obejrzeć pokazy łuczników i walk na miecze wojowników, a nawet samemu spróbować swoich sił w łucznictwie pod okiem instruktorów. Będzie też zbrojownia z wyposażeniem rycerskim i obozowym (broń, hełmy z epoki).

Organizatorzy przygotowali też bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na których prezentowane będą średniowieczne rzemiosła takie jak skryptoria czy lepienie z gliny.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: