Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Nowy żłobek w Ciechanowie. Ruszyła budowa

Reklama

Ruszyła budowa nowego żłobka samorządowego w Ciechanowie. Budynek, w którym znajdzie się miejsce dla setki dzieci w wieku do 3 lat powstanie przy pętli miejskiej. Zostanie wybudowany w technologii modułowej. Najmłodsi ciechanowianie będą mogli z niego korzystać od września 2025 r.

Inwestycja jest realizowana z udziałem unijnych pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Jak przypomina prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński samorządy sygnalizowały problem niewystarczającej wysokości dofinansowania na budowę żłobków w KPO.

 

Obiekt będzie wybudowany na działce przy ul. Prymasa Tysiąclecia, niedaleko ronda Pileckiego. Żłobek będzie modułowy, co oznacza, że znaczna część prac związana z budową jest wykonywana w fabryce, a do Ciechanowa przyjadą gotowe moduły.

W nowym żłobu znajdzie się pięć oddziałów dla maluchów. Każdy będzie składał się z sali zabaw, sypialni, węzła sanitarno-higienicznego oraz pomieszczenia magazynowego. Powstanie też pełne zaplecze gastronomiczne.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 15,5 mln zł. Ciechanów pozyskał dofinansowanie na realizację zadania z Krajowego Planu Odbudowy, funduszy europejskich oraz od samorządu Mazowsza z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: