Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Nowy komisarz w gminie Ciechanów. Stefan Pawłowski odwołany

Reklama

Stefan Pawłowski został odwołany z pełnienia obowiązków wójta gminy Ciechanów. Na mocy decyzji premiera Donalda Tuska, w gminie jest już nowy komisarz, który dzisiaj zasiadł w fotelu wójta.

Stefan Pawłowski obowiązki wójta pełnił prawie rok. Przyszedł do gminy po tym, jak mandat złożył odchodzący na emeryturę Marek Kiwit. Pawłowski miał pełnić obowiązki wójta do czasu wyborów uzupełniających. Te jednak się nie odbyły, bo rada gminy podjęła uchwałę w sprawie ich nieorganizowania i pozostawienia Stefana Pawłowskiego jako pełniącego obowiązki wójta do czasu wyborów samorządowych.

Pismo w sprawie odwołania Stefana Pawłowskiego wpłynęło wczoraj podczas jego krótkiej nieobecności w urzędzie. Zdaniem samego zainteresowanego ta decyzja jest błędna.

 

Dlatego Stefan Pawłowski odwołał się od tej decyzji do premiera i do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Miejsce w gabinecie wójta gminy Ciechanów zwolnił nowemu komisarzowi, który dziś wszedł do urzędu.

 

Komisarzem powołanym do pełnienia przez niespełna dwa miesiące obowiązków wójta gminy Ciechanów został Artur Frączkowski. Przez dwa lata był zastępcą poprzedniego wójta Marka Kiwita, a przed przyjściem do urzędu dwukrotnie bez powodzenia rywalizował z nim w wyborach na wójta gminy w 2014 i 2018 r. Zarówno Artur Frączkowski, jak i Stefan Pawłowski oficjalnie potwierdzili swój start w wyborach 7 kwietnia.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: