Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Niebezpieczna droga w powiecie mławskim będzie przebudowana

Reklama

Ważna arteria w powiecie mławskim, łącząca dwie gminy, zostanie rozbudowana. W ramach inwestycji przebudowany zostanie również most na rzece Sewerynce. Umowa z wykonawcą już została podpisana.

Droga planowana do przebudowy stanowi połączenie gmin Szreńsk i Radzanów oraz prowadzi ruch w kierunku Bieżunia, Sierpca, Raciąża i Płocka.

Droga jest w bardzo złym stanie technicznym dlatego wymaga całkowitej przebudowy – mówi starosta mławski Jerzy Rakowski.

 

Powiat mławski otrzymał na to zadanie ponad 14 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pieniądze te przeznaczone są na I etap wspomnianej inwestycji, która ma swój początek przed mostem na rzece Sewerynce, a koniec w miejscowości Doziny.

 

W ramach rozbudowy droga zostanie wzmocniona, poszerzona do 7 m i zyska nową nawierzchnię. W samych Dozinach powstaną chodniki oddzielone pasmem zieleni od jezdni oraz dwie zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Do tego nowe oświetlenie ledowe, kanalizacja deszczowa, parkingi, przejścia dla pieszych oraz wyspy spowalniające ruch na wlotach i wylotach drogi. Wraz z rozbudową drogi związana jest przebudowa mostu na rzece Sewerynce.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł. Termin jej zakończenia planowany jest na grudzień przyszłego roku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: