Reklama

KULTURAREGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości w powiatach żuromińskim, działdowskim i sierpeckim

Reklama

Zbliża się 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbędą się w powiatach: żuromińskim, działdowskim i sierpeckim.

W Żurominie tradycyjnie Msza Święta za Ojczyznę w samo południe, a po niej uroczystości przy obelisku poświęconemu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. We wtorek 8 listopada w centrum miasta odbył się bieg niepodległości.

Działdowo zaprasza na dwie uroczystości w czwartek 10 listopada. O 11:00 odbędzie się prelekcja „Droga Polski do Niepodległości 1918-1920”, wygłosi ją w Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku dr Daniel Czerwiński. O 18:30 odbędzie się koncert w Zespole Szkół nr 2 „Piosenka na zakręcie historii”. 11 listopada z kolei o godz. 14:00 odprawiona zostanie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Msza za Ojczyznę, a o 17:00 odbędzie się Działdowski Bieg Niepodległości – start spod Szkoły Podstawowej nr 1.

Przenieśmy się do Sierpca gdzie główne uroczystości zaplanowane są na piątek 11 listopada. O godz. 11:30 wystąpienia przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, potem przemarsz na Mszę Święta za Ojczyznę, a na zakończenie pochód pomaszeruje na otwarcie Ratusza.

Uroczystości odbędą się także w Lidzbarku: w kościele, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz ośrodku kultury, natomiast w Bieżuniu w ośrodku kultury, kościele i na cmentarzu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: