Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Nadleśnictwa rozdają sadzonki drzew. Dziś i jutro akcja #sadziMY

Reklama

Nadleśnictwa z naszego regionu po raz kolejny włączają się w akcję #sadziMY. Każde z nich ma do rozdania ok. 500 sadzonek drzew.

Piąta edycja akcji odbędzie się w poniedziałek i we wtorek. Leśnicy będą rozdawać rośliny bezpłatnie. W tym roku można otrzymać sadzonki m.in. dębu, różnych odmian klonu, sosny, a także olszy i jawora. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Sadzonki można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Darmowe sadzonki będą czekały w poniedziałek i wtorek w godz. 9:00 – 15:00 przed budynkami nadleśnictw: Ciechanów, Dwukoły, Przasnysz, Płońsk, Nidzica, Brodnica, Skrwilno i Płock. Nadleśnictwo Lidzbark będzie wydawać sadzonki na terenie szkółki leśnej (około 500 m od miejscowości Piaseczno, jadąc w kierunku Klonowa). Dodatkowe stoisko z sadzonkami zorganizowane będzie w urzędzie Gminy Grodziczno.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: