Reklama

MŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7UMWMWIADOMOŚCI

Mławska młodzież miała głos. Debatowała o samorządności

Reklama

„Działania młodych samorządowców szansą dla miasta Mława”. Konferencja pod tym tytułem odbyła się w Państwowej Uczelni Zawodowej w Mławie. Gościem specjalnym wydarzenia był sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku prof. Jerzy Stępień.

Konferencja została zorganizowana i poprowadzona przez mławską młodzież. W ramach wydarzenia odbyła się debata oksfordzka i panel dyskusyjny. Prof. Jerzy Stępień wygłosił wykład o genezie, roli i potrzebie istnienia samorządów lokalnych. Swoimi refleksjami na temat pełnienia stanowiska zaufania publicznego podzielili się mławscy radni, a młodzież przygotowała sondę uliczną na temat roli radnego w lokalnej społeczności. W tym ostatnim zadaniu nastolatków wspierało Radio 7 służąc sprzętem i doświadczeniem.

Zdaniem młodzieży takie wydarzenia są bardzo ważne.

 

Przygotowania młodzieży do konferencji wspierał i koordynował Andrzej Rybus Tołłoczko z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych i jak zapewnia w rozmowie z Radiem 7, młodzież spisała się na 6 z plusem.

 

Zadanie „Działania młodych samorządowców szansą dla miasta Mława” jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: