REGIONSPORTWIADOMOŚCI

Mławianka i MKS Przasnysz walczą o awans do III ligi

Za nam piłkarskie zmagania w IV lidze. Nasi kandydaci do awansu grają w grupie mazowieckiej i nie zawodzą. Zarówno Mławianka Mława jak i MKS Przasnysz wygrały swoje mecze i liczą się w walce o awans do III ligi.

Mławianka Mława pokonała w Żyrardowie Żyrardowiankę 4:1 a bramki dla naszej drużyny strzelili Szymon Masiak – dwie i po jednej Michał Stryjewski i Maciej Rogalski.

MKS Przasnysz z kolei wygrał na własnym boisku 1:0 z KS-em Łomianki. Nie był to łatwy mecz, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 90. minucie Maciej Smoliński.

Z innym kandydatem do awansu toczyła bój Wkra Żuromin. Nasz zespół przegrał w Staroźrebach ze Świtem 0:1.

Kasztelan Sierpc nie pojechał do Makowa Mazowieckiego, oddając mecz walkowerem.

W grupie kujawsko-pomorskiej Lech Rypin pokonał w Inowrocławiu Cuiavię 2:1 po bramkach Martyna Trędewicza i Adriana Kowalskiego.

W grupie warmińsko-mazurskiej Delfin Rybno przegrał na własnym boisku z Pisą Barczewo 3:4. Bramki dla naszej drużyny strzelili jeszcze w pierwszej połowie Bazyli Jabłonowski, Arkadiusz Konicz i Mariusz Szatkiewicz.

Szanse na awans do III ligi mają Mławianka Mława i MKS Przasnysz, które zajmują 3. i 4. miejsce w grupie mazowieckiej.