Reklama

MŁAWSKISPORTWIADOMOŚCI

Mława Rowerową Stolicą Polski? Miasto chce powalczyć o tytuł

Reklama

Burmistrz Sławomir Kowalewski chce zgłosić Mławę do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Aby zdobyć tytuł, trzeba będzie „wykręcić” kilometry na dwóch kółkach.

Rywalizacja odbędzie się w czerwcu. Aby wziąć udział w zabawie, należy pobrać aplikację „Aktywne Miasta” wykonaną na zlecenie Bydgoszczy, dołączyć do rywalizacji i „kręcić” kilometry dla swojego miasta przez cały czerwiec. Pierwszego dnia wiosny ma wystartować oficjalny trening – dwumiesięczna rozgrzewka przed finalnym starciem.

Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz większa liczba samorządów bierze w niej udział. W ubiegłorocznej edycji wzięły udział 152 miasta i gminy, a 63 tysiące rowerzystów w ciągu miesiąca przejechało łącznie 12,5 mln km.

Aby wziąć udział w projekcie, Mława będzie musiała podpisać stosowną umowę gwarantującą mieszkańcom bezpłatny udział w treningu i czerwcowej rywalizacji głównej o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Jak informuje mławski ratusz, prośba o możliwość sygnowania tego dokumentu już została wysłana do prezydenta Bydgoszczy.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: