Reklama

NA SYGNALETEMAT DNIAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Mazowiecka policja analizuje. Pod lupą ok. 30 postępowań w kierunku fentanylu

Reklama

Wojewoda mazowiecki spotka się wojewódzką inspektor farmaceutyczną w sprawie fentanylu. Mariusz Frankowski zapowiedział to po posiedzeniu Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Działania władz centralnych i lokalnych są odpowiedzią na medialne doniesienia, że w Żurominie dochodzi do serii zgonów młodych ludzi, którzy zażywają ten silny środek przeciwbólowy, działający 50 razy silniej od heroiny. Tylko od początku tego roku życie z tego powodu miało stracić 5 osób.

„Wydaje się, że sytuacja w Żurominie ma charakter lokalny, ale trwa dochodzenie, czy nie rozszerza się na inne części Mazowsza” – powiedział wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski.

 

Mazowiecka Policja Wojewódzka analizuje około 30 postępowań z terenu Żuromina w kierunku sprawdzenia, czy dotyczyły fentanylu. To sprawy z ostatnich 11 lat. Chodzi o zgony młodych ludzi.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu inspektor Piotr Janik powiedział, że policja bierze udział w akcjach informacyjnych, także w Żurominie, dotyczących skutków zażywania narkotyków.

 

Wojewoda Mariusz Frankowski powiedział, że razem z mazowiecką kurator oświaty wysłali pismo do organizatorów wypoczynku, by zwrócili szczególną uwagę na podopiecznych. Akcja profilaktyczno-informacyjna obejmie także szkoły.

 

Od poniedziałku (17 czerwca) Centrum e-Zdrowia szczegółowo monitoruje przepisywanie leków psychotropowych, w szczególności fentanylu. Minister zdrowia Izabela Leszczyna powiedziała, że codziennie będzie otrzymywała raport w tej sprawie, a w uzasadnionych przypadkach będzie zawiadamiana Policja.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: