CIECHANOWSKISPORTWIADOMOŚCI

Jurand zwycięski. Szczypiorniści z Ciechanowa pokonali Zagłębie

Za nami 23. kolejka ligi centralnej piłki ręcznej mężczyzn. Obawy były spore, bo nasza drużyna przystąpiła do spotkania w osłabionym składzie.

Zmiennicy jednak spisali się na medal i to Jurand Ciechanów mógł cieszyć się ze zwycięstwa za 3 punkty z Zagłębiem Sosnowiec. Nasz zespół zwyciężył 33:28. Do przerwy było 14:12. Najskuteczniejszy w zespole był Dominik Mierzwicki, który rzucił 8 bramek.

Nasz zespół mocno rozpoczął spotkanie, już po 7 minutach było 5:0 dla Rycerzy z Ciechanowa. W 12. minucie Jurand prowadził 10:3. Końcówka pierwszej odsłony była jednak dużo słabsza i goście doszli na dwie bramki. Na szczęście po przerwie podopieczni duetu trenerskiego Arkadiusz Chełmiński/Jakub Olszewski kontrolowali dystans i mecz zakończył się 5-bramkowym zwycięstwem Juranda.

W tabeli drużyna z Ciechanowa znajduje się na 7. miejscu z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową.