Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Jest zielone światło dla zalewu w gminie Raciąż. Wojewoda zatwierdził projekt

Reklama

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany oraz udzielił pozwolenia na budowę zbiornika wodnego „Kraszewo” na rzece Raciążnicy. Poza funkcją retencyjną, inwestycja przyczyni się do rozwoju turystyki.

Do Urzędu Gminy w Raciążu już wpłynęła oficjalna decyzja wojewody.

Ten dokument to efekt kilkunastu lat wytężonych starań i prac na różnych szczeblach, które zapoczątkowały jeszcze poprzednie władze gminy – wyjaśnia sekretarz Urzędu Gminy w Raciążu Anna Dumińska-Kierska.

 

Szacuje się, że budowa zalewu będzie kosztowała ok. 40 mln zł. Gmina planuje pozyskać fundusze zewnętrzne na tę inwestycję.

Samorząd prognozuje, że zalew znacząco wpłynie na rozwój gminy Raciąż, przede wszystkim pod względem turystycznym i rekreacyjnym, oferując atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Zbiornik będzie spełniał także funkcję ochronną dla pól znajdujących się w bliskim sąsiedztwie Raciążnicy, co spowoduje ograniczenie strat, jakie rolnicy ponosili w związku z zalewaniem ich upraw.

Powierzchnia zbiornika będzie wynosić ok. 70 h, zaś jego pojemność szacuje się na 1,1 mln m3 wody. Teren całej inwestycji obejmie 90 h gruntów.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: