REGIONSPORTWIADOMOŚCI

IV liga: Mławianka zwycięska w derbach regionu. Udany rewanż Wkry

Grała IV liga piłkarska.

Mławianka Mława rzutem na taśmę pokonała MKS Przasnysz 3:2 w derbach regionu. Szymon Masiak bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry. Ten sam zawodnik rozpoczął strzelanie przy Kopernika i otworzył wynik w 4. minucie spotkania. Ponadto bramkę z karnego dla Mławianki strzelił Dominik Lemanek. Gole dla MKS-u zdobyli Tomasz Kamiński oraz Maciej Smoliński z karnego. To był mecz o podwójną stawkę – komentuje spotkanie prezes Mławianki Wiesław Chrzczon.

Dobry wynik zanotowała także Wkra Żuromin. Zespół z Żeromskiego udanie zrewanżował się Bzurze Chodaków, wygrywając wyjazdowe spotkanie 2:1. Bramki dla naszego zespołu w pierwszej połowie strzelili Tomasz Kamiński oraz Adrian Bieńkowski. Pierwsza bramka to strzał z rzutu wolnego, druga po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramka dla Bzury padła w doliczonym czasie. To bardzo ważne spotkanie i istotne zwycięstwo – mówi trener Wkry Żuromin Maciej Grzybowski.

W grupie warmińsko-mazurskiej Delfin Rybno w wyjazdowym spotkaniu rozbił Tęczę Biskupiec 6:2. Dwie bramki dla naszego zespołu strzelił Daniel Orzechowski, a po jednej Kacper Zalewski, Patryk Rozentalski, Łukasz Wietecha i Mariusz Szatkiewicz.

W grupie kujawsko-pomorskiej Lech Rypin w wyjazdowym meczu przegrał z Legią Chełmża 2:3. Bramki dla naszego zespołu strzelili Radosław Rybka i Adrian Kowalski.

To była ostatnia kolejka spotkań w grupie mazowieckiej, zaległy mecz za tydzień zagra jeszcze Wkra Żuromin. Nasz zespół na Żeromskiego będzie podejmował KS Troszyn. Grupy kujawsko-pomorska i warmińsko-mazurska zagrają jeszcze jedną kolejkę.