Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Historycy i muzealnicy będą się edukować w mławskim muzeum

Reklama

W Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie odbędzie się III Ogólnopolskie Seminarium Edukacyjne „Wojna – Pamięć – Dialog”. To wydarzenie skierowane do edukatorów, muzealników i nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Podczas seminarium uczestnicy będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat jednej z ważniejszych bitew obronnych kampanii polskiej 1939 roku. Posłuży temu wędrówka szlakiem umocnień pozycji mławskiej w oparciu o historyczne mapy z czasów II wojny światowej, a także możliwość pracy w oparciu o materiały źródłowe, które znajdują się w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. W trakcie podróży studyjnej uczestnicy seminarium prześledzą losy obrońców Mławy oraz ludności cywilnej po kapitulacji. Organizatorzy mają nadzieję, że uczestnicy seminarium wyniosą z wizyty w Mławie ciekawe pomysły i materiały na swoje lekcje.

III Ogólnopolskie Seminarium Edukacyjne „Wojna – Pamięć – Dialog” odbędzie się od piątku 7 października do niedzieli 9 października.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: