Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

Haft krzyżykowy w Galerii „13”. Wystawa Małgorzaty Kunińskiej

Reklama

Mławska Galeria „13” zaprasza na wystawę Małgorzaty Kunińskiej pt. „Tańcowała igła z nitką”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 24 marca.

Materiał obejmuje 22 prace o dość zróżnicowanej tematyce: od portretów, pejzaży, poprzez przyrodę, reprodukcję obrazów znanych malarzy, a kończąc na postaciach różnych świętych.

Jak zapewniają organizatorzy wystawy, dzieła Małgorzaty Kunińskiej od początku do końca są przemyślane i perfekcyjnie wykonane.

Małgorzata Kunińska to rodowita mławianka, żona i matka dwójki dzieci, oraz opiekunka dwóch psów. Od dzieciństwa posiada zamiłowanie do rękodzieła, szczególnie do haftu, którym zajmuje się do dzisiaj. Brała udział w wielu rekonstrukcjach historycznych zarówno w Mławie, jak i na terenie całej Polski, dzięki czemu rozwinęła swoje zainteresowanie folklorem regionalnym. Miała także przyjemność tańczenia w lokalnym zespole ludowym. Oprócz wyszywania, tworzy również ozdoby na różne okazje oraz modyfikuje ubrania przypominające stroje z ubiegłych lat. W czasie wernisażu będzie można bliżej poznać artystkę i dowiedzieć się jak powstaje haft krzyżykowy.

Wernisaż wystawy „Tańcowała igła z nitką” odbędzie się w piątek 24 marca od godz. 18:00 w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26. Wystawę będzie można oglądać do 14 kwietnia.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: